BUKA I URLIK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Former Yugoslavian Hardcore
 
PrijemGalerijaTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Anarhizam i ine slobodarske teme

Ići dole 
+12
jurko
krk u bulju
retard
suicideshtab
Disperazione neurotica
admin
sharan
kktz
DoubleStandards
Axegrinder
harbinger
chomi
16 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
chomi

chomi


Broj poruka : 42
Reputation : 0
Datum upisa : 31.07.2010
Godina : 36
Lokacija : novaki

Anarhizam i ine slobodarske teme Empty
PočaljiNaslov: Anarhizam i ine slobodarske teme   Anarhizam i ine slobodarske teme EmptyNed Avg 01, 2010 11:50 pm

Evo kako je punk, hc, krast itd. blizak idealu anarhije i anarhizma mislim da bi bilo zgodno napisati koju čitabu u ime neposrnulog imena anarhije...
Nazad na vrh Ići dole
harbinger

harbinger


Broj poruka : 121
Reputation : 5
Datum upisa : 22.07.2010

Anarhizam i ine slobodarske teme Empty
PočaljiNaslov: Re: Anarhizam i ine slobodarske teme   Anarhizam i ine slobodarske teme EmptyPon Avg 02, 2010 2:20 am

A? E?
Nazad na vrh Ići dole
Axegrinder

Axegrinder


Broj poruka : 513
Reputation : 13
Datum upisa : 30.07.2010

Anarhizam i ine slobodarske teme Empty
PočaljiNaslov: Re: Anarhizam i ine slobodarske teme   Anarhizam i ine slobodarske teme EmptyPon Avg 02, 2010 2:46 am

to ti brate vamo neće proći...ovdje ide samo najgore od metala i panka, ostalo je out:).
Nazad na vrh Ići dole
chomi

chomi


Broj poruka : 42
Reputation : 0
Datum upisa : 31.07.2010
Godina : 36
Lokacija : novaki

Anarhizam i ine slobodarske teme Empty
PočaljiNaslov: Re: Anarhizam i ine slobodarske teme   Anarhizam i ine slobodarske teme EmptyPon Avg 02, 2010 2:58 am

Axegrinder ::
to ti brate vamo neće proći...ovdje ide samo najgore od metala i panka, ostalo je out:).

ovo je samo muzika forum? bez free tema... ?
Evil or Very Mad
Nazad na vrh Ići dole
harbinger

harbinger


Broj poruka : 121
Reputation : 5
Datum upisa : 22.07.2010

Anarhizam i ine slobodarske teme Empty
PočaljiNaslov: Re: Anarhizam i ine slobodarske teme   Anarhizam i ine slobodarske teme EmptyPon Avg 02, 2010 3:01 am

Hahaha! Al' sta fali, nek se prica i o tome, samo dok ne preraste u popovanje i dramu za mozak.
Nazad na vrh Ići dole
chomi

chomi


Broj poruka : 42
Reputation : 0
Datum upisa : 31.07.2010
Godina : 36
Lokacija : novaki

Anarhizam i ine slobodarske teme Empty
PočaljiNaslov: Re: Anarhizam i ine slobodarske teme   Anarhizam i ine slobodarske teme EmptyPon Avg 02, 2010 3:06 am

harbinger ::
Hahaha! Al' sta fali, nek se prica i o tome, samo dok ne preraste u popovanje i dramu za mozak.

pa da... nisam mislio na propovjedanje, već na razglabanje o temama vezainim uz tu tematiku...
Nazad na vrh Ići dole
harbinger

harbinger


Broj poruka : 121
Reputation : 5
Datum upisa : 22.07.2010

Anarhizam i ine slobodarske teme Empty
PočaljiNaslov: Re: Anarhizam i ine slobodarske teme   Anarhizam i ine slobodarske teme EmptyPon Avg 02, 2010 3:13 am

Pa dobro, onda pocnimo!

Ja volim CRASS!
Nazad na vrh Ići dole
DoubleStandards

DoubleStandards


Broj poruka : 569
Reputation : 6
Datum upisa : 01.08.2010

Anarhizam i ine slobodarske teme Empty
PočaljiNaslov: Re: Anarhizam i ine slobodarske teme   Anarhizam i ine slobodarske teme EmptyPon Avg 02, 2010 3:17 am

a ko ne voli.... Neutral
Nazad na vrh Ići dole
kktz
Moderator
Moderator
kktz


Broj poruka : 1551
Reputation : 10
Datum upisa : 22.07.2010

Anarhizam i ine slobodarske teme Empty
PočaljiNaslov: Re: Anarhizam i ine slobodarske teme   Anarhizam i ine slobodarske teme EmptyPon Avg 02, 2010 6:38 am

ja ih bas vise i ne slusam, al volim jos cut ponesto od izvornog anarcho punka, bilo men muzicki i boljih, mada se vise ne mog nac u toj briji, kod anarhizma dobra stvar sto pocnes kriticki razmisljat o svim sistemima, losa sto ne zna kriticki sagledat samog sebe tjst da je neostvariv u nekoj briji za sve, a i danas je manje vise sekta, nema tu krua Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Axegrinder

Axegrinder


Broj poruka : 513
Reputation : 13
Datum upisa : 30.07.2010

Anarhizam i ine slobodarske teme Empty
PočaljiNaslov: Re: Anarhizam i ine slobodarske teme   Anarhizam i ine slobodarske teme EmptyPon Avg 02, 2010 7:41 am

ma namam ja ništa protiv teme, nego oni koji su duže na forumu znaju kako su takve teme završavale. eksplojted stajl, junajted anarhi end kejos. Evil or Very Mad
Nazad na vrh Ići dole
chomi

chomi


Broj poruka : 42
Reputation : 0
Datum upisa : 31.07.2010
Godina : 36
Lokacija : novaki

Anarhizam i ine slobodarske teme Empty
PočaljiNaslov: Re: Anarhizam i ine slobodarske teme   Anarhizam i ine slobodarske teme EmptyPon Avg 02, 2010 8:05 am

a čuj... ja brijem da je moja anarhija to što radim ono što volim i pri tome imam neku korist i mogu živjeti lijepo a da nikome ne smetam niti štetim svojim postupcima... kejos me ne zanima, ali isto tako nisam pacifistički nastrojen i mislim da uvijek treba uzvratiti ako je moguće i ako je trenutak pravi...
Nazad na vrh Ići dole
harbinger

harbinger


Broj poruka : 121
Reputation : 5
Datum upisa : 22.07.2010

Anarhizam i ine slobodarske teme Empty
PočaljiNaslov: Re: Anarhizam i ine slobodarske teme   Anarhizam i ine slobodarske teme EmptyPon Avg 02, 2010 8:39 am

OK. Taman me podseti tema koliko dugo nisam cuo ovu stvar:



Enter, young man
Welcome
cast your dreams, I'll show you what to feel
Walk but keep the road I've paved
Know of nothing else
I, the one to guide your mind
I breed in stealth

I'm your master, soon you'll see
Shape your world what you'll be
Follow me
Or choose to bleed
Read my book, memorize
Disregard your mind
You may see only through my eyes.

Save me someone's come to change me
Mislead, delusions color real
Black and white, they'll never paint me
Never see until you feel

I will keep my own time
What's yours is really mine
I won't let you swallow me
your doctrines will not shine
Rebellion is your pestilence
I'll never be confined
Forever you shall yield to me
ANARCHY DIVINE!

bounce
Nazad na vrh Ići dole
sharan

sharan


Broj poruka : 16
Reputation : 0
Datum upisa : 30.07.2010
Godina : 38
Lokacija : Sarajevo

Anarhizam i ine slobodarske teme Empty
PočaljiNaslov: Re: Anarhizam i ine slobodarske teme   Anarhizam i ine slobodarske teme EmptyPon Avg 02, 2010 12:07 pm



I watch them at our gigs
With an A on their backs
The A stands for arrogance
'coz respect they surely lackI watch them at our gigs
With an e on their jacks
The E stands for enemy
And egocentric

Dogmatic values is what they create
Another bullshit thing that I fucking hate
Telling me what I should do telling me what I shouldn't do
Another hardcore-master another punk-guru
Preaching about respect and so-called equality
But they're just creating and elitarian scene
Would-be gods destroying all the things we've built
Oh yes they're so punk

***

Anarhizam generalno kao ideja meni podrazumijeva filozofiju koja kaže "živi i pusti živjeti". Problem je upravo propovijedanje, ljudi koji pričaju, a ni sami se ne pridržavaju svoje priče. Anarhisti, što uključuje vegetarijance, borce za prava životinja i slične veoma često postanu ono protiv čega se bore - fašisti.

Što je rekao Benjamin Stewart u filmu "Kymetica": Nije meni strašno kad čovjek upuca životinju - strašnije je da je neki drugi čovjek spreman upucati čovjeka zbog te životinje.

Generalno pozitivna, ali krivo prihvaćena ideja.
Nazad na vrh Ići dole
kktz
Moderator
Moderator
kktz


Broj poruka : 1551
Reputation : 10
Datum upisa : 22.07.2010

Anarhizam i ine slobodarske teme Empty
PočaljiNaslov: Re: Anarhizam i ine slobodarske teme   Anarhizam i ine slobodarske teme EmptyUto Avg 03, 2010 6:06 am

najgore je sto se sve to danas i svede na vegetarijanstvo i sl furke, to kad sam skuzio sam i konacno shvatio da ne pripadam tom "pokretu". veci su mi "anarhisti" neki koji nikad nisu ni culi za njega, no to je ono, bit covjek, ne treba tu neka filozofija.
Nazad na vrh Ići dole
admin
Admin
admin


Broj poruka : 652
Reputation : 16
Datum upisa : 21.07.2010

Anarhizam i ine slobodarske teme Empty
PočaljiNaslov: Re: Anarhizam i ine slobodarske teme   Anarhizam i ine slobodarske teme EmptyUto Avg 03, 2010 6:17 am

o čemu se ovde priča? o anarhizmu ili slobodarskim temama? Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
https://yu-hc.serbianforum.info
harbinger

harbinger


Broj poruka : 121
Reputation : 5
Datum upisa : 22.07.2010

Anarhizam i ine slobodarske teme Empty
PočaljiNaslov: Re: Anarhizam i ine slobodarske teme   Anarhizam i ine slobodarske teme EmptyUto Avg 03, 2010 7:22 am

Ma, anarhizam je bombara. Jedino, zna se da ne treba od svega toga ocekivati bog zna sta pa onda padati u ocaj. To je to sto se mene tice. Pamet u glavu, i tako te neke stvari.
Nazad na vrh Ići dole
Disperazione neurotica

Disperazione neurotica


Broj poruka : 288
Reputation : 14
Datum upisa : 03.08.2010

Anarhizam i ine slobodarske teme Empty
PočaljiNaslov: Re: Anarhizam i ine slobodarske teme   Anarhizam i ine slobodarske teme EmptyUto Avg 03, 2010 8:17 am

Citat :
Što je rekao Benjamin Stewart u filmu "Kymetica": Nije meni strašno kad čovjek upuca životinju - strašnije je da je neki drugi čovjek spreman upucati čovjeka zbog te životinje.

Da,znam za dosta takvih slučajeva,zato sam i ja prestao da jedem meso-da me ne koknu poludeli anarho ljubitelji životinja.
Nazad na vrh Ići dole
suicideshtab

suicideshtab


Broj poruka : 106
Reputation : 3
Datum upisa : 05.08.2010
Lokacija : Vidikovac

Anarhizam i ine slobodarske teme Empty
PočaljiNaslov: Re: Anarhizam i ine slobodarske teme   Anarhizam i ine slobodarske teme EmptySub Avg 07, 2010 4:02 am

Moj stav je poznat, anarhisti su u Grckoj, ovde ih nema...osim ako ne racunamo matorog Trivu Indjica, inace trenutno savetnika predsednika Srbije. Shocked

Jebote to zaista samo kod nas moze, da najpoznatiji srpski i jugoslovenski anarhista postane savetnik predsednika Srbija, pa onda da jedan drugi anarhista koji je prevodio Kropotkina postane premijer, jedino ne znam šta je sa onim Laslom Sekeljom, on je bio tvrda struja, valjda je ostao true ?! Laughing
Nazad na vrh Ići dole
harbinger

harbinger


Broj poruka : 121
Reputation : 5
Datum upisa : 22.07.2010

Anarhizam i ine slobodarske teme Empty
PočaljiNaslov: Re: Anarhizam i ine slobodarske teme   Anarhizam i ine slobodarske teme EmptySub Avg 07, 2010 10:40 am

Za pocetak, u nekim drugim zemljama postoje realni radnicki anarho sindikati, u Srbiji toga nema. Onda je i jasno sto i nema nekog stvarnog aktivizma.

Nazad na vrh Ići dole
chomi

chomi


Broj poruka : 42
Reputation : 0
Datum upisa : 31.07.2010
Godina : 36
Lokacija : novaki

Anarhizam i ine slobodarske teme Empty
PočaljiNaslov: Re: Anarhizam i ine slobodarske teme   Anarhizam i ine slobodarske teme EmptyPon Avg 16, 2010 12:20 am

kao što je netko napisao mnogi "žive" anarhizam da to uopće niti ne znaju, te su također mnogi od tih "neznalica" veći anarhisti od radikalnih vegan/gljivara i inih slobodara koji drže propovjedanja i pišu "biblije", no to i dalje ne znači da ljudi koji znaju što je anarhizam i pokušavaju živjeti neki svoj oblik toga (po principu- ne diram te, ne diraj me) loši ili negativni te zaluđeni kao npr. radikalni kršćani, muslimani, hindusi itd., pa da opet na nabrajam i "slobodari". sveopća ideja anarhije je više nego zanimljiva i pozitivna, naravno da ima pozera, seljačina, teških radikala- ali gdje nema? ne mislim da je loše ili sramotno biti anarhista, ako se moguće uopće tako i nazvati ili etiketirati jer je već to onda neko zobilaženje onoga što anarhija predstavlja unikatnost, orginalnost (iako unikatnost ne mora uvijek biti nešto korisno). Exclamation
ali opet volim čitati o njemu i jednoga dana bih volio živjeti u malo boljem svijetu bez diskriminacija, preseravanja i ostalih sranja pa makar zbog toga bio budala u očima ostalih...
Nazad na vrh Ići dole
retard

retard


Broj poruka : 115
Reputation : 2
Datum upisa : 13.08.2010

Anarhizam i ine slobodarske teme Empty
PočaljiNaslov: Re: Anarhizam i ine slobodarske teme   Anarhizam i ine slobodarske teme EmptySre Avg 18, 2010 12:33 am

kktz ::
ja ih bas vise i ne slusam, al volim jos cut ponesto od izvornog anarcho punka, bilo men muzicki i boljih, mada se vise ne mog nac u toj briji, kod anarhizma dobra stvar sto pocnes kriticki razmisljat o svim sistemima, losa sto ne zna kriticki sagledat samog sebe tjst da je neostvariv u nekoj briji za sve, a i danas je manje vise sekta, nema tu krua Laughing
potpis!
Nazad na vrh Ići dole
harbinger

harbinger


Broj poruka : 121
Reputation : 5
Datum upisa : 22.07.2010

Anarhizam i ine slobodarske teme Empty
PočaljiNaslov: Re: Anarhizam i ine slobodarske teme   Anarhizam i ine slobodarske teme EmptyPon Avg 30, 2010 11:02 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
admin
Admin
admin


Broj poruka : 652
Reputation : 16
Datum upisa : 21.07.2010

Anarhizam i ine slobodarske teme Empty
PočaljiNaslov: Re: Anarhizam i ine slobodarske teme   Anarhizam i ine slobodarske teme EmptyPon Avg 30, 2010 11:22 pm

ASI(S) privatne vojske za zaštitu krupnog kapitala

Nedavno je na mejl adrese svetskih organizacija i medija, koji izveštavaju o aktivnostima Pokreta za slobodu i radničkim borbama u Srbiji, stigao mejl Ratibora Trivunca, u kojem on pokušava da dezavuiše našu borbu iznoseći lažne informacije o našem radu. To nije prvi put.

Informacije o osobi koja je poslala taj mejl, delimično rasvetljavaju njene motive:

Ratibor Trivunac je sin Tihomira Trivunca, menadžera Hajata i vlasnika Progard Securitasa, kompanije za pružanje profesionalnih usluga obezbeđivanja na prostoru Republike Srbije, ''sa fokusom na obezbeđivanje multinacionalnih korporacija''(1).
(http://www.securitysystemsnewseurope.com/?p=article&id=se200805aDYhcM)

Osim toga, Tihomir Trivunac je jedan od najstarijih članova ASIS-a sa Balkana. ASIS je međunarodno udruženje posvećeno povećanju efikasnosti i produktivnosti bezbednosnih struktura razvijanjem edukativnih programa i materijala koji se odnose na široke bezbednosne interese.(2) Zvanična adresa ASIS organizacije je: [You must be registered and logged in to see this link.]
Glavni zadatak bezbednosnih privatnih kompanija okupljenih oko ASIS-a je zaštita privatnog, krupnog kapitala, a sastavni deo tog zadatka je i obračun sa socijalnim pokretima koji dovode u pitanje prevlast krupnog kapitala nad egzistencijom stanovništva. Jedan od metoda obračuna sa autentičnim socijalnim pokretima je i formiranje lažnih radničkih organizacija (ASI) koje treba da posluže razbijanju radničkog pokreta na sve moguće načine. Otuda je jasno zašto je već godinama Pokret za slobodu, kao organizacija u Srbiji koja je mobilisala radnike na radikalnu borbu i u više navrata naterala državu na ustupke i ispunjenje radničkih zahteva, na meti ovakvih lažnih radničkih organizacija koje su u službi krupnog kapitala dok istovremeno bezopasno nastupaju kao ''anti-kapitalističke'' bez ikakve ozbiljne prakse kojom bi to i dokazale (pod ozbiljnom praksom ne podrazumevamo paradiranje sa reklamnim transparentima, štancanje revolucionarnih nalepnica i parola, davanje detinjastih, besmislenih intervjua i izjava radi obesmišljavanja levičarskih ideja, falsifikovanje sopstvene značajnosti u radničkim borbama putem igranih filmova u kojima glume ''revolucionare'', i zabavljanje širokih narodnih masa u TV emisijama u kojima se ne izgovori nijedna smislena rečenica).

Ovo je dokument ASIS-a u kojem se Tihomiru Trivuncu odaje počast kao najstarijem članu ASIS-a prilikom otvaranja ogranka ASIS-a u Srbiji: [You must be registered and logged in to see this link.]

Anarhizam i ine slobodarske teme 8391

Roger Warwick dodeljuje Tihomiru Trivuncu, najdužem članu ASIS-a iz Srbije, sertifikat o osnivanju ogranka ASIS-a u Srbiji, 21. novembar 2008. u Hotel Hajatu u Beogradu.

Informacija da je GS4, najveća svetska kompanija u oblasti industrije obezbeđenja, u maju 2008. kupila od Tihomira Trivunca kontrolni paket akcija kompanije Progard Securitasa, ''vodeće kompanije za pružanje profesionalnih usluga obezbeđivanja na tržištu Republike Srbije'', nalazi se ovde: [You must be registered and logged in to see this link.]

Udeo Progard Securitasa, piše na zvaničnom sajtu, ''na tržištu je rastao uporedo sa regionalnim razvojem naših najvećih klijenata (strane banke, industrijski objekti, lanci benzinskih pumpi, maloprodajni lanci, itd.)''. Progard Securitas ima veliki broj klijenata među bankama, hotela, maloprodajnim lancima, restoranima, (...) sa fokusom na obezbeđivanje multinacionalnih kompanija u Srbiji.(4)
Klijenti G4S su West Point vojna akademija i Pentagon, sve nemačke vojne ustanove, 32 nuklearne elektrane u Americi, ambasade u 32 zemlje, aviokompanije, obezbeđenje naftovoda u Kazahstanu, a kompanija je radila i obezbeđenje Olimpijskih igara u Atini.
Nedavno su u Australiji socijalni pokreti (Indigenous Social Justice Association) organizovali proteste protiv G4S privatnih zatvora. Jedan stariji Aboridžin umro je u kombiju G4S jer je prevožen na temperaturi od 50 stepeni celzijusa: [You must be registered and logged in to see this link.]
Ministar rada Mozambika povodom odbijanja G4S da isplati otpremnine radnicima je izjavio: ''G4S smatra da je iznad zakona. Odbija da poštuje naše zakone'': [You must be registered and logged in to see this link.]
Osim toga, G4S posebnu pažnju posvećuje suzbijanju aktivnosti levičarskih grupa: [You must be registered and logged in to see this link.]
Tihomir Trivunac je član ASIS-a. Ima vlasnički udeo u kompaniji G4S, kojoj je prodao kontrolni paket akcija svoje kompanije za obezbeđenje Progard Securitas. Svi menadžeri G4S kompanije članovi su ASIS udruženja (http://www.g4s.ae/en-ae/Who%20we%20are/Memberships%20and%20accreditations/).
Ratibor Trivunac je doživotni vođa ASI-a, ''anarhosindikalne organizacije'' bez ijednog radnika u ''sindikatu''...
Još jedan član ASIS-a je Dragan Milovanović, predsednik ASNS sindikata, bivši ministar za rad i zapošljavanje u prvoj neoliberalnoj vladi u Srbiji.

Spisak svih članova ASIS-a iz Srbije: [You must be registered and logged in to see this link.]
Sve informacije navedene u ovom članku dostupne su na engleskom jeziku na zvaničnim internet sajtovima ovih kompanija. Nakon ovog teksta nećemo prihvatati izgovor među onima koji podržavaju lažne radničke organizacije da ništa nisu znali o ovome i smatraćemo ih kolaboracionistima i neprijateljima radničkog organizovanja, koji su sami izabrali za koju stranu da se opredele u borbi protiv krupnog kapitala.
Milenko Srećković

Fusnote:

1) Progard Securitas has a broad customer base among banks, hotels, retail chains, restaurants, manufacturing, refining and chemical businesses, with a focus on multi-nationals operating in Serbia (http://www.securitysystemsnewseurope.com/?p=article&id=se200805aDYhcM)
2) ASIS is dedicated to increasing the effectiveness and productivity of security professionals by developing educational programs and materials that address broad security interests.

4) Progard Securitas has a broad customer base among banks, hotels, retail chains, restaurants, manufacturing, refining and chemical businesses, with a focus on multi-nationals operating in Serbia (http://www.securitysystemsnewseurope.com/?p=article&id=se200805aDYhcM)




izvor: [You must be registered and logged in to see this link.]


Nazad na vrh Ići dole
https://yu-hc.serbianforum.info
harbinger

harbinger


Broj poruka : 121
Reputation : 5
Datum upisa : 22.07.2010

Anarhizam i ine slobodarske teme Empty
PočaljiNaslov: Re: Anarhizam i ine slobodarske teme   Anarhizam i ine slobodarske teme EmptyUto Avg 31, 2010 1:01 am

+ zna se jos i da mu je deda bio neko zajebano udbaško djubre.
Nazad na vrh Ići dole
admin
Admin
admin


Broj poruka : 652
Reputation : 16
Datum upisa : 21.07.2010

Anarhizam i ine slobodarske teme Empty
PočaljiNaslov: Re: Anarhizam i ine slobodarske teme   Anarhizam i ine slobodarske teme EmptyUto Avg 31, 2010 1:03 am

sve je to UDBA Hedbeng 1
Nazad na vrh Ići dole
https://yu-hc.serbianforum.info
Sponsored content





Anarhizam i ine slobodarske teme Empty
PočaljiNaslov: Re: Anarhizam i ine slobodarske teme   Anarhizam i ine slobodarske teme Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Anarhizam i ine slobodarske teme
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BUKA I URLIK :: Generalna Diskusija-
Skoči na: