BUKA I URLIK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Former Yugoslavian Hardcore
 
PrijemGalerijaTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 black metal preporuke

Ići dole 
+2
miller
kktz
6 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
kktz
Moderator
Moderator
kktz


Broj poruka : 1551
Reputation : 10
Datum upisa : 22.07.2010

black metal preporuke Empty
PočaljiNaslov: black metal preporuke   black metal preporuke EmptyNed Apr 07, 2013 4:18 am

mozd bude nekog zanimalo Smile

u zadnje vrijeme dost sluso underground simfo bleka, ima u tom zakon stvari, ko to voli melodicno a opet ful mracno...

ev par...

Obtained Enslavement "Witchcraft"

masterpiece - [You must be registered and logged in to see this link.]

Odium "The Sad Realm of the Stars"

toj to - [You must be registered and logged in to see this link.]

nakon norvezana ev jedan spanjolski

Argar "CWM ANNWN" , isto klasik - [You must be registered and logged in to see this link.]

i par francuskih malo novijih, nije ovaj trendi post, pravi sirovo melodicni

Aorhlac "La Cité des Vents"

strasan album - [You must be registered and logged in to see this link.]

Mourning Forest "De la Vermine"

men taman, depra al i cist black - [You must be registered and logged in to see this link.]

i od ful novog...

Novus Ordo "At the End of the New Time"

cileanci nis losi - [You must be registered and logged in to see this link.]

Dødsfall "Inn i Mørkets Kongedømme"

odlican novi album [You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
miller

miller


Broj poruka : 142
Reputation : 1
Datum upisa : 19.08.2010

black metal preporuke Empty
PočaljiNaslov: Re: black metal preporuke   black metal preporuke EmptyNed Apr 07, 2013 9:11 am

E kktz, jes preslusao Centuries of Sorrow od Obtained Enslavement? Meni dobar, mozda za nijansu siroviji. A Odium je jako potcenjen bend. Steta. Odlican album, mislim da su cak surovali sa ovima iz Limbonic Art-a.

Crypthowl - Tragedies Beheld by the Cemetery
Ruski simfo black sa kraja 90-ih. [You must be registered and logged in to see this link.]

Prevalent Resistance - Dynamics of Creation
Finci. Dobro voze, malo na vuce na norvesku skolu. [You must be registered and logged in to see this link.]

Morok - Na Krugi Svoya
Ruski pagan black. Sirovo, sa par akusticnih upada. [You must be registered and logged in to see this link.]

Mayhemic Truth - In Memoriam
Nemcki raw black. [You must be registered and logged in to see this link.]

Bethor - Unholy Bride of Mayhem
Grcki Bethor. Mracno, sirovo. Odlican demo. [You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
http://whendeathcomes.blogspot.com
kktz
Moderator
Moderator
kktz


Broj poruka : 1551
Reputation : 10
Datum upisa : 22.07.2010

black metal preporuke Empty
PočaljiNaslov: Re: black metal preporuke   black metal preporuke EmptyNed Apr 07, 2013 10:49 am

je, sluso sve od OE, prvi je ful sirov, ovaj moj je najkomplexniji, na to se rijetko palim, al onis stvarno nest, dobri i album poslje, slican stil, zadnji ima vise "normalnog" metala al nekak bizarno. ok, poslusam ove tvoje, thanx! slabo ja ustvari istocnoeuropske, madjare neke, Sear Bliss nis los simfo, ev Tuman, transilvanian hunger part 666, volim to, zena na voxu - [You must be registered and logged in to see this link.] , od pogana, svabe Hagal mi dobre na ovom - [You must be registered and logged in to see this link.] , inace dost svabskog blacka slusam, jos su najvjerniji norveskoj ostali. finci isto. ev i odlicni grci Caedes Cruenta - [You must be registered and logged in to see this link.] , back to norway, steta sto Angstkrieg ima samo jedan EP, malo novije od starih faca, skroz posteno - [You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
kktz
Moderator
Moderator
kktz


Broj poruka : 1551
Reputation : 10
Datum upisa : 22.07.2010

black metal preporuke Empty
PočaljiNaslov: Re: black metal preporuke   black metal preporuke EmptyNed Apr 07, 2013 10:53 am

evo posluso tvoje, odlicni linkovi black metal preporuke 795735
Nazad na vrh Ići dole
kktz
Moderator
Moderator
kktz


Broj poruka : 1551
Reputation : 10
Datum upisa : 22.07.2010

black metal preporuke Empty
PočaljiNaslov: Re: black metal preporuke   black metal preporuke EmptyNed Apr 07, 2013 11:01 am

svabski Wintermoon, ostalo im odlican raw, zadnji ide malo na depressive mozd al men mnogo bolje i mracnije neg vecina - [You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
DoubleStandards

DoubleStandards


Broj poruka : 569
Reputation : 6
Datum upisa : 01.08.2010

black metal preporuke Empty
PočaljiNaslov: Re: black metal preporuke   black metal preporuke EmptySre Apr 10, 2013 11:04 am

super stvari ste nabacili,ne mogu Crypthowl nać za skinut pa ak ima neko link.. Beer 2
Nazad na vrh Ići dole
kktz
Moderator
Moderator
kktz


Broj poruka : 1551
Reputation : 10
Datum upisa : 22.07.2010

black metal preporuke Empty
PočaljiNaslov: Re: black metal preporuke   black metal preporuke EmptyČet Apr 11, 2013 3:19 am

ja trazio Prevalent Resistance - Dynamics of Creation al isto nisam uspio.

ev da zavrsim pricu, jos par mojih preporuka, stvari kojih sam se bas nasluso...

Nartvind - Ruinous, belgija, predivan pravi raw black metal minimalizam [You must be registered and logged in to see this link.]

Lugubre - Supreme Ritual Genocide, nizozemci, modernija produkcija al opet raw stil, bubnjar zvijer, melodije nemilosrdne
[You must be registered and logged in to see this link.]

Demonic, norveska, devedesete, odlican bend, malo poznat [You must be registered and logged in to see this link.]

i ako neko trazi vise politicki korektni, RABM, koji je meni uglavnom neslusljiv i moderno bezveze, sori, francuzi Ravensdöm na demo IV, ful uvatili duh rane norveske [You must be registered and logged in to see this link.] tus neki iz Gasmask Terrör
Nazad na vrh Ići dole
miller

miller


Broj poruka : 142
Reputation : 1
Datum upisa : 19.08.2010

black metal preporuke Empty
PočaljiNaslov: Re: black metal preporuke   black metal preporuke EmptyČet Apr 11, 2013 10:22 am

Tymah kida. Inace vecina matorog istocnoevropskog BM-a ima bas tu pravu atmosferu, Root, Master's Hammer i Tormentor narocito kad vec pomenu madjare. Sear Bliss je odlican bend isto. Od nemaca mi je Vargsang jedan od boljih. Mislim da si ih ti kacio cak ovde negde. Wintermoon isto. Odlican raw black. Evo od mene :

The Black, svedjani. Na ovom albumu gitara i vokal Jon Nodtveidt iz Dissection.
Dobar album [You must be registered and logged in to see this link.]

Martyrium, nemci. Jedan album koliko se secam. Sirovo, melodicno.
[You must be registered and logged in to see this link.]

Azerlath, francuski medieval black. Obskuran bend, jedan album.
Odlicno [You must be registered and logged in to see this link.]

Thule, kasnije je iz ovog nastao Taake.
Norveska naravno [You must be registered and logged in to see this link.]

Lunar Aurora, nemci. Dobri, na svoju ruku nekako. Na poslednjem albumu malo bolja produkcija ali opet vozi.
[You must be registered and logged in to see this link.]

Pseudogod, rusko black/death ludilo. Pre neki mesec izasao i album
[You must be registered and logged in to see this link.]

Toliko od mene za sada. Double eno Crypthowl na black temi. Nakacim Prevalent Resistance samo da nadjem cd na kome je, mada mislim da ga ima soulseek-u.
Nazad na vrh Ići dole
http://whendeathcomes.blogspot.com
kktz
Moderator
Moderator
kktz


Broj poruka : 1551
Reputation : 10
Datum upisa : 22.07.2010

black metal preporuke Empty
PočaljiNaslov: Re: black metal preporuke   black metal preporuke EmptyČet Apr 11, 2013 10:50 am

da, Vargsang, drugi album savrsen, prvi isto odlican. slabo idem na slsk jer mi komp u raspadu Smile

ev od svaba i Amystery - Grim Satanic Blessing, super album - [You must be registered and logged in to see this link.] , isto i prvi dobar.
Nazad na vrh Ići dole
harbinger

harbinger


Broj poruka : 121
Reputation : 5
Datum upisa : 22.07.2010

black metal preporuke Empty
PočaljiNaslov: Re: black metal preporuke   black metal preporuke EmptyNed Apr 14, 2013 2:15 pm

Od pomenutih, PSEUDOGOD je odličan.

Preporuka:

ARPHAXAT - Loudun la Maudite LP
[You must be registered and logged in to see this link.]

nema gitara, samo bas i bubanj... Demoncy/Mystifier/rani Samael fazon. Ko je zaludan, priča albuma se uglavnom vrti oko ovoga: [You must be registered and logged in to see this link.]

Nazad na vrh Ići dole
depresija

depresija


Broj poruka : 20
Reputation : 0
Datum upisa : 29.05.2012
Lokacija : toronto

black metal preporuke Empty
PočaljiNaslov: Re: black metal preporuke   black metal preporuke EmptyNed Apr 14, 2013 2:53 pm

Ako je iko zainteresovan za black metal sa vise punk uticaja, bubnjar iz mog benda isto ima black metal grupu. Zove se Ilmestys. Dosta voli Les Legions Noires vrste stvari, pa je slicno tome.

Nazad na vrh Ići dole
harbinger

harbinger


Broj poruka : 121
Reputation : 5
Datum upisa : 22.07.2010

black metal preporuke Empty
PočaljiNaslov: Re: black metal preporuke   black metal preporuke EmptyNed Apr 14, 2013 3:05 pm

Nije loše, mene pomalo podseća i na BONE AWL.
Nazad na vrh Ići dole
kktz
Moderator
Moderator
kktz


Broj poruka : 1551
Reputation : 10
Datum upisa : 22.07.2010

black metal preporuke Empty
PočaljiNaslov: Re: black metal preporuke   black metal preporuke EmptyPon Apr 15, 2013 2:40 am

nije lose al men zvuci ko crust.

Frozen Forest men mozd i najbolji black sovih prostora, mada ni to nije nest extra - [You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
harbinger

harbinger


Broj poruka : 121
Reputation : 5
Datum upisa : 22.07.2010

black metal preporuke Empty
PočaljiNaslov: Re: black metal preporuke   black metal preporuke EmptyPon Apr 15, 2013 4:18 am

Tih Emperor i Dark Funeral klonova vazda ima na tone po ex-YU.

Retko dobra stvar što sam čuo na tu foru mi je italijanski TENEBRAE IN PERPETUUM. Barem taj Onori Funebri Rituali album, jer ostalo nisam ni slušao. Vrlo jak Emperor uticaj, al' meni bolje od bilo čega što je Emperor ikad snimio.
Nazad na vrh Ići dole
kktz
Moderator
Moderator
kktz


Broj poruka : 1551
Reputation : 10
Datum upisa : 22.07.2010

black metal preporuke Empty
PočaljiNaslov: Re: black metal preporuke   black metal preporuke EmptyPon Apr 15, 2013 5:13 am

pa ne volim ti ja bas nesto Emperor a pogotovo Dark Funeral i svedski black (osim naravno under the sign of the black mark). neke bendove stim utjecajima, ak ne prevladavaju skroz, zato mi dost domaceg i ne lezi.
Nazad na vrh Ići dole
kktz
Moderator
Moderator
kktz


Broj poruka : 1551
Reputation : 10
Datum upisa : 22.07.2010

black metal preporuke Empty
PočaljiNaslov: Re: black metal preporuke   black metal preporuke EmptyPon Apr 15, 2013 5:20 am

i ja sam sluso samo taj Tenebrae In Perpetuum, nije los, mada nije mi se skroz zadrzo, nije men to tolko bas Emperor, ima tu i transilvanian hunger, nattens madrigal i sl, od novijih talijana Veneror dobri, mada teb vjerovatno nece bit zanimljivi [You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
kktz
Moderator
Moderator
kktz


Broj poruka : 1551
Reputation : 10
Datum upisa : 22.07.2010

black metal preporuke Empty
PočaljiNaslov: Re: black metal preporuke   black metal preporuke EmptyPon Apr 15, 2013 5:29 am

mozda ti Temple Below budu zanimljivi, slabo pratim vise taj goat / war metal - [You must be registered and logged in to see this link.] , prvi im bio ok, ovaj mi se cini i bolji al nisam ni ja cijeli sluso, nis ko svi, vise na Archgoat meets Mystifier.
Nazad na vrh Ići dole
kktz
Moderator
Moderator
kktz


Broj poruka : 1551
Reputation : 10
Datum upisa : 22.07.2010

black metal preporuke Empty
PočaljiNaslov: Re: black metal preporuke   black metal preporuke EmptyPon Apr 15, 2013 5:38 am

Satyricon mi zanimljiviji od poznatijeg simfa, mada mi ni oni nis u vrhu slusanosti, heh. ovi underground mozd nis bili uvijek originalni al su imali vise tog neceg sto me dotakne. a mog sa vremena na vrijeme i rani Cradle Of Filth, al ug mi bolji, ne zbog neke kultnosti, vec jednostavno mi bolje zvuce. ev, treba spomenut i Kvist - [You must be registered and logged in to see this link.] , nije onaj mainstream tako mracan. mislim da vecina simfa puca lagano na komercijalu, ja to vise zbog majestic / epic mraka, stim da mi ni folk Bathory bas ne lezi, pa zato nemog ni puno pagana. moze i gothic touch ak me pogodi, e da, ovaj benda klavijaturiste od Emperor mi bolji od njih - [You must be registered and logged in to see this link.] , nasluso se al ipak se nije zadrzo Smile mora i kad je simfo malo vuc na transilvanian hunger.
Nazad na vrh Ići dole
kktz
Moderator
Moderator
kktz


Broj poruka : 1551
Reputation : 10
Datum upisa : 22.07.2010

black metal preporuke Empty
PočaljiNaslov: Re: black metal preporuke   black metal preporuke EmptyPon Apr 15, 2013 6:00 am

i od blacka sa melodic death metal elementima, ovaj album od finskih Catamenia mi dobar - [You must be registered and logged in to see this link.] , nema proga fala kurcu, klin vokali se daju podnest, a melodije ko Amon Amarth kad ubodu, inace naravno, svedski melodeath mi smor, al eto ima izuzetaka, svejedno men staj true a sta ne. ebiga, ipak ja volim i powerslave od maidena Wink
Nazad na vrh Ići dole
Axegrinder

Axegrinder


Broj poruka : 513
Reputation : 13
Datum upisa : 30.07.2010

black metal preporuke Empty
PočaljiNaslov: Re: black metal preporuke   black metal preporuke EmptyPon Apr 15, 2013 6:59 am

men prvi satyricon sam takav, blekkrastnuklearnazimaušumi. sviđa mi se. slobodan je.
Nazad na vrh Ići dole
kktz
Moderator
Moderator
kktz


Broj poruka : 1551
Reputation : 10
Datum upisa : 22.07.2010

black metal preporuke Empty
PočaljiNaslov: Re: black metal preporuke   black metal preporuke EmptyPon Apr 15, 2013 7:12 am

men malo previse disjointed, nema bas glave i repa, nabacani djelovi, al das patentirali stil jesu, drugi je dotjeraniji stilski al manje lud nekak, da, na trecem vec lagano upadaju i neki ne toliko second wave utjecaji, dalje se ne usudim Smile
Nazad na vrh Ići dole
kktz
Moderator
Moderator
kktz


Broj poruka : 1551
Reputation : 10
Datum upisa : 22.07.2010

black metal preporuke Empty
PočaljiNaslov: Re: black metal preporuke   black metal preporuke EmptyPon Apr 15, 2013 7:18 am

ti znas i ovo - [You must be registered and logged in to see this link.] , isto jeben simfo, idem si bas pustit. jos su dva Gehenna spella u slicnom djiru al nije me se tolko dojmilo ko ovo, pas nest lutali, nisam bas provjeravo, valjd cak i u groove thrash, i onda se nedavno vratili na black, al skroz gitarski, dobar im taj povratnicki, mada malo previse disharmonija za mene.
Nazad na vrh Ići dole
harbinger

harbinger


Broj poruka : 121
Reputation : 5
Datum upisa : 22.07.2010

black metal preporuke Empty
PočaljiNaslov: Re: black metal preporuke   black metal preporuke EmptyPon Apr 15, 2013 7:58 am

MASTER'S HAMMER - Jilemnicky Okultista
ROTTING CHRIST - Thy Mighty Contract
SIGH - Scorn Defeat

Ništa kao ovo. Ako ništa, barem su rifovi super. Od novijih stvari samo STINY PLAMENU su mi OK, ali opet, slabo slušam ceo taj "sympho" stil.
Nazad na vrh Ići dole
kktz
Moderator
Moderator
kktz


Broj poruka : 1551
Reputation : 10
Datum upisa : 22.07.2010

black metal preporuke Empty
PočaljiNaslov: Re: black metal preporuke   black metal preporuke EmptyPon Apr 15, 2013 8:05 am

men ta skola tolko ne lezi. ma Emperor mi pretehnicki sad kontam, tog ima i na trecem od Satyricon, Obtained Enslavement mi opet nest skroz drugi filing iako kompliciraju najvise, valjd zato stos bazirani na tremolu, brzom tuka tuka i onim melodijama, to men i je black. Sodom - in the sign of evil i Venom - black metal, prvo sto sam cuo, vjeran do groba, bez obzira.
Nazad na vrh Ići dole
harbinger

harbinger


Broj poruka : 121
Reputation : 5
Datum upisa : 22.07.2010

black metal preporuke Empty
PočaljiNaslov: Re: black metal preporuke   black metal preporuke EmptyPon Apr 15, 2013 8:14 am

Ovaj TEMPLE BELOW zvuči dobro, sad slušam. Od mene poseban plus za ovaj suludi efekat sa klavijatura na uvodu - odsviran je 100% sa dečijeg Casio sintisajzera, pamtim taj zvuk jer sam imao taj sint kao klinac, "metal guitar" se zvao. Laughing

Dobar u tom nekom ezoteričnom fazonu je i VASSAFOR sa Novog Zelanda. Slušao sam samo neki EP, ne znam kakav je i album.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





black metal preporuke Empty
PočaljiNaslov: Re: black metal preporuke   black metal preporuke Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
black metal preporuke
Nazad na vrh 
Strana 1 od 4Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BUKA I URLIK :: Generalna Diskusija-
Skoči na: