BUKA I URLIK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Former Yugoslavian Hardcore
 
PrijemGalerijaTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 TV, hvala ti na srecnom detinstvu!

Ići dole 
AutorPoruka
suicideshtab

suicideshtab


Broj poruka : 106
Reputation : 3
Datum upisa : 05.08.2010
Lokacija : Vidikovac

TV, hvala ti na srecnom detinstvu! Empty
PočaljiNaslov: TV, hvala ti na srecnom detinstvu!   TV, hvala ti na srecnom detinstvu! EmptyNed Sep 19, 2010 3:17 am

Analiza i odbrana Bakija sa posebnim osvrtom na zatvorski sindrom

[You must be registered and logged in to see this link.]

Analiza Bakija. Zašto baš Bakija, pitaće se neki? E pa zato što je Baki jedina javna ličnost koja može na pravi način da reprezentuje tu "čuvenu" srpsku zatvorsku školu, doduše imali smo tu i Acu Lukasa, ali on je odležo samo par meseci u pritvoru tako da se to ni u kom slučaju ne računa. O Ceci ne bih da trošim reči, jer da ste videli u kakvoj "ćeliji" je boravila, sve bi vam bilo jasno, al' to su naravno vezare, ljudi koji mogu dobrano da podmite, jer je u istoj ćeliji boravio i, pazi sad, Jovica madafakin' Stanišić, a posle i Leonid Milovijević, notorius član JSO-a, koje je učestvovao i u pokušaju atentata na Vuka Draškovića u Budvi, i u kidnapovanju i ubistvu Ivana Stambolića. Da ne dužim sa ovim, znači to je sve parodija u odnosu na Bakijev slučaj. I da, moram odma' na početku da napomenem, da je meni Baki full lik, i jedan od favorita, tako da će mi biti neizmerno žao ako ga danas izbace sa Farme.

Neki će naravno pogrešno da vezuju Bakijevu i Đusovu priču iz prošle Farme, pošto je sličan stav a i sleng, ali verujte mi, to nikako nije za poređenje, jer Brat Minli je samo reflekcija celog tog 'ulica-tvorza' fazona, dakle on je iskusno, ko i većina nas, samo pokupio sleng, pokupio te basic-početne forice i bogato ih nadogradio, ali Đus nikako nije iz te priče, Đus je kolko ga ja znam jedan kulturan, inteligentan, lepo vapitan dečko (uz par izleta), koji je iskoristio priče svojih drugara iz kraja, zatim poznanika i ljudi koje je sretao along the way, da napravi ono što je napravio, dakle Đus jeste delimićno street life priča ali ko što rekoh, nikako ne može da se poredi sa Bakijem i sličnima jer Bakijeva priča je totalni hardkor što ćete i da vidite iz daljneg teksta.

Čitam komentare dok gledam Farmu, a i slušam šta pričaju farmeri na temu Bakija, i naravano niko ga ne konta, uz izuzetak eventualno Natalije iz Trik FX-a, jer oni se ipak znaju duži niz godina i intezivno se druže. Inače sečam se Natalije kad je počinjala sa Sanijem i još jednom curom da radi Trik FX tamo u drugoj polovini 90-ih, i sećam se da nije imala silikone što se meni posebno svidelo jer nekako više volim natural born fazon, mada joj ni ovaj fazon nije loš, uglavnom ona mi je trenutno najgotivniji lik na Farmi, a da ne računamo to što i inače preferiram starije cice, mada se i nisam nešto posebno proslavio na tom polju, da budem skroz iskren. No na stranu te moje frustracije, back on the topic, jer dolazimo do ključnog, sudbinskog pitanja, ŠTA TO LJUDI NE KONTAJU KOD Bakija? Šta je to tolko pogrešno kod njega da ga nazivaju čak i sirovinom?

Ne znam dal' ste gledali, ali ja sam slučano zabo emisiju 'Biseri' Vanje Bulića pre jedno dva metra gde je gostovo Baki i gde je pričao skroz iskreno, kako je kao klinac bio jako 'nestašan', da je krao i vršio tako ta 'sitna' dela tipa vale i slično, te je vrlo često završavao u 'Kruški' (zatvorski sleng za popravni dom u Kruševcu), a čini mi se i Valjevu koji je za 3 stepenice zajebanija ustanova za maloletnike od Kruške, jer Valjevo je u biti pravi hardkor zatvor, dakle Kruška mu tu dođe ko osnovna škola, Valjevo srednja, i naravno posle idu ovi fensi prestižni koledži, Zabela, Mitrovica, Niš, itd.etc.

Uglavnom, već tad sam skontao koja je Baki priča, ali ko i svaku emisija Bulića foliranta, nisam je uzo za ozbiljno, a i naravno nije mi palo na pamet da će se Baki pojaviti u Farmi, i da će to postati pitanje od opšteg značaja koje prosto vapi, ma bre jeca za pojašnjenjem.

Pa da počnemo...
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
 
TV, hvala ti na srecnom detinstvu!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BUKA I URLIK :: Film / Književnost / Strip-
Skoči na: