BUKA I URLIK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Former Yugoslavian Hardcore
 
PrijemGalerijaTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Anarhizam i ine slobodarske teme

Ići dole 
+12
jurko
krk u bulju
retard
suicideshtab
Disperazione neurotica
admin
sharan
kktz
DoubleStandards
Axegrinder
harbinger
chomi
16 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
krk u bulju

krk u bulju


Broj poruka : 85
Reputation : 3
Datum upisa : 03.08.2010

Anarhizam i ine slobodarske teme - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Anarhizam i ine slobodarske teme   Anarhizam i ine slobodarske teme - Page 2 EmptyUto Avg 31, 2010 1:56 am

mojne da sirite dezinformacije, ja sam cuo da je bio bio ljoticev zboras
macem se branimo , klasjem se hranimo
Nazad na vrh Ići dole
suicideshtab

suicideshtab


Broj poruka : 106
Reputation : 3
Datum upisa : 05.08.2010
Lokacija : Vidikovac

Anarhizam i ine slobodarske teme - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Anarhizam i ine slobodarske teme   Anarhizam i ine slobodarske teme - Page 2 EmptySre Sep 29, 2010 6:40 am

Kako sam odjebo vojnu obavezu i nedoumice oko "zajebancije"

Anarhizam i ine slobodarske teme - Page 2 Pin_brokenrifle_LRG

Pozvali mene 2001. na mrtvo odsluženje vojne obaveze, i pošto više nisam imao kombinaciju za fakultet (tri puta se upisivio), ja onako očajan odem u neki Vojni medicinski centar na Karaburmi, tamo kod OFK-inog stadiona, da probam da se vadim pa šta mi Sotona da, znači bio sam na spreman na bukvalno sve, jer realno, gorelo mi pod nogama, ipak se tad i dalje služilo full godinu dana, i naravno nije bilo civilne, a i to je bilo u maju a ja sam već u junu trebao da se javim na odsluženje tj. tešku robiju sa prinudnim radom, i to bez suđenja, bez ičega, da sam bar bio kriv za nešto pa ajde, ali tad su u vojsku slali ladno bez ikakvog razloga, dakle iz čistog sadizma, i naravno da bi država imala besplatnu radnu snagu tj. roblje za one najprljavije poslove.

ostatak teksta :
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
suicideshtab

suicideshtab


Broj poruka : 106
Reputation : 3
Datum upisa : 05.08.2010
Lokacija : Vidikovac

Anarhizam i ine slobodarske teme - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Anarhizam i ine slobodarske teme   Anarhizam i ine slobodarske teme - Page 2 EmptyPon Okt 04, 2010 10:33 pm

5. oktobar - 10 godina kasnije

Nisam planirao da obeležavam ovaj datum ali naleteh jutros na fejsu na ovu fotografiju, tako da jebiga. Naravno, ovaj sa huliganskim anti-evropskim šalom preko lica i pendrekom sam ja, ha-ha. Inače, meni je bilo dobro bukvalno sam taj dan, a već sutradan sam se žešće smorio i to stanje me, verovali ili ne, drži i dan danas.

ostatak teksta and shit :
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
jurko

jurko


Broj poruka : 56
Reputation : 0
Datum upisa : 11.10.2010
Godina : 34
Lokacija : Zagreb

Anarhizam i ine slobodarske teme - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Anarhizam i ine slobodarske teme   Anarhizam i ine slobodarske teme - Page 2 EmptyPon Okt 11, 2010 12:51 pm

Kakve veze muzika ima s politickim opredjeljenjem neke osobe?

Ovo je pank isto: [You must be registered and logged in to see this link.]
a bome i ovo: [You must be registered and logged in to see this link.]

Nije bas blisko "anarhiji"...

Vecina pankerskih interpretacija anarhizma nisu nista drugo nego li liberalizam...
Nazad na vrh Ići dole
DoubleStandards

DoubleStandards


Broj poruka : 569
Reputation : 6
Datum upisa : 01.08.2010

Anarhizam i ine slobodarske teme - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Anarhizam i ine slobodarske teme   Anarhizam i ine slobodarske teme - Page 2 EmptyUto Okt 12, 2010 2:48 am

jurko ::
Kakve veze muzika ima s politickim opredjeljenjem neke osobe?

Ovo je pank isto: [You must be registered and logged in to see this link.]
a bome i ovo: [You must be registered and logged in to see this link.]

Nije bas blisko "anarhiji"...

Vecina pankerskih interpretacija anarhizma nisu nista drugo nego li liberalizam...

Nije niko ni reko da su svi pankeri anarhisti (doduše to mišljenje je opće prihvaćeno u društvu očito..). Slažem se sa kktz,poanta svih tih "anarho pank" bendova je jedino u tome da čovjek počne razmišljati kritički prema nekim stvarima a ne da jede govno konstantno (također nije uvijek potreban anarhopank za to al ne odmaže puno). I što se tiče Crass-a i te ekipe,ako cu ih slušat,slušat ću ih radi glazbe,mogu pročitat i liriku i reć "vidi vidi super" i to je to,neću brijat na njih samo radi propagande koju šire kroz svoje tekstove. Imam glavu kojom mislim,ne trebam nečije propise ponašanja da bi odlučio što je dobro a što loše,ni državne a ni anarhopankerske. Istina bog nisam stručnjak za ovu temu,al eto neko moje mišljenje.
Nazad na vrh Ići dole
jurko

jurko


Broj poruka : 56
Reputation : 0
Datum upisa : 11.10.2010
Godina : 34
Lokacija : Zagreb

Anarhizam i ine slobodarske teme - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Anarhizam i ine slobodarske teme   Anarhizam i ine slobodarske teme - Page 2 EmptyUto Okt 12, 2010 4:48 am

Ma reagirao sam samo na početnu temu Smile kao pank i anarhija su "bliski". Nisu, ni približno tj. ne možeš uspoređivati glazbu/supkulturu s političkom ideologijom. Ideologija ovisi o drugim stvarima npr. panker iz radničke klase i panker buržuj neće imati isti politički svjetonazor. Pank je ionako preuzeo "anarhizam" zato što je početna ideja panka bila jebanje majke i provociranje... kasnije se to pretvorilo u "uniformu".

Možda je u početku taj "anarhopank" i imao nekog smisla (iako se ne slažem s tim), al jebiga budimo realni tko tu razmišlja svojom glavom? Anarhopank je čisti konformizam i dogmatski uređena supkultura u kojoj se prihvačaju određene norme ponašanja i identitet. Tako je više na Zapadu... kod nas možda i ne, al kad vidim određenu ekipu iz ZG-a mogu reć da i je. Pogledajmo npr. teme pjesama - uvijek su iste kod svih bendova. Bilo mi je baš super kad sam priočitao u onoj knjizi "The Day The Contry Died" kako su npr. Flux Of Pink Indians pisali pjesme. Veganske - a jedu meso ili pak kako su čekali da Crass napiše pjesmu o Falkanskom ratu da onda znaju što "smiju" govoriti (ovo ih je oprao Baron iz Amebixa čini mi se). To je kretenizam, zato je i bend poznat po svojoj apolitičnoj pjesmi (Tube Disaster). Dakako da nije problem u bendovima koji pišu pjesme o anarhizmu ako to proizlazi iz njihove političke prakse, promišljanja itd. tj. ako je to njihov stav, ali ovo kopiranje je glupo. Uzmimo npr. D-beat/raw hc gdje svi bendovi imaju tekstove kao Discharge. Je li ovo njihovo originalno promišljanje blabla ili konformizam?

Smatram da je anarhopank dobar kao okidač za svakog pojedinca. Dakle kao klinac slušaš to i ako te to potakne da npr. napreduješ i učvrstiš svoje anarhističke stavove to je ok.

Što se tiče panka i ideologije koju neki bend zastupa, mene osobno boli kurac za sve to tj. bitna mi je mjuza i stav. Najdraže mi je ako bend uz to ima i dobre tekstove, od dubokih nekih (npr. Amebix), pa do zajebantskih ili politički nekorektnih. No, glavno je stav... tj. da bend ovdje postoji da se oni dobro osječaju, zajebavaju i da kažu što žele... ostalo sve je zadovoljavanje tržišta Wink

Eto ja volim srat, al šta da radim kad sam pametan pirat
Nazad na vrh Ići dole
kktz
Moderator
Moderator
kktz


Broj poruka : 1551
Reputation : 10
Datum upisa : 22.07.2010

Anarhizam i ine slobodarske teme - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Anarhizam i ine slobodarske teme   Anarhizam i ine slobodarske teme - Page 2 EmptyUto Okt 12, 2010 5:19 am

svi smo konformisti, ko misli drugacije, vara se. pank zna bit odlicna al i odvratna muzika. pravi pankeri su men bili oni najgori, oni s kojima roditelji ne zele da im se djeca druze. anarhizam, zapravo povjesno porazen pokret koji i nije imao sanse. iz sveg tog se moze nest izvuci, al i iz milijon drugih stvari.
Nazad na vrh Ići dole
jurko

jurko


Broj poruka : 56
Reputation : 0
Datum upisa : 11.10.2010
Godina : 34
Lokacija : Zagreb

Anarhizam i ine slobodarske teme - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Anarhizam i ine slobodarske teme   Anarhizam i ine slobodarske teme - Page 2 EmptyUto Okt 12, 2010 6:56 am

Upravo to, svi smo mi konformisti... glupo je glumiti da nismo.
Ne bih se slozio da je anarhizam povijesno porazen pokret. Mislim da ce njegovo vrijeme tek doci, no trenutno ima gomila prepreka na tom putu... Jebiga, red, rad i disciplina Smile
Nazad na vrh Ići dole
kktz
Moderator
Moderator
kktz


Broj poruka : 1551
Reputation : 10
Datum upisa : 22.07.2010

Anarhizam i ine slobodarske teme - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Anarhizam i ine slobodarske teme   Anarhizam i ine slobodarske teme - Page 2 EmptyUto Okt 12, 2010 10:27 am

to u svakom slucaju ne moze smetati Nuts
Nazad na vrh Ići dole
pacov

pacov


Broj poruka : 56
Reputation : -1
Datum upisa : 22.08.2010

Anarhizam i ine slobodarske teme - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Anarhizam i ine slobodarske teme   Anarhizam i ine slobodarske teme - Page 2 EmptyUto Okt 12, 2010 12:36 pm

Nazad na vrh Ići dole
retard

retard


Broj poruka : 115
Reputation : 2
Datum upisa : 13.08.2010

Anarhizam i ine slobodarske teme - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Anarhizam i ine slobodarske teme   Anarhizam i ine slobodarske teme - Page 2 EmptyUto Nov 02, 2010 3:38 am

iskreno u kakvom kurcu živim bavljenje anarhijom je zadnje što mi je na umu..
anarho pank ugl slušam zvuka radi a sad to tekstovi,stavovi i to ono tu i tamo..

uostalom za sve su krivi REPTILI Nuts


Poslednji izmenio retard dana Uto Nov 02, 2010 10:26 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
retard

retard


Broj poruka : 115
Reputation : 2
Datum upisa : 13.08.2010

Anarhizam i ine slobodarske teme - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Anarhizam i ine slobodarske teme   Anarhizam i ine slobodarske teme - Page 2 EmptyUto Nov 02, 2010 3:42 am


Crash the lie Don't eat this! Don't eat that I don't have to obey you I'm satisfied to eat Crash the pose Crash the lie Eat meat Fuck off the vegetarian Crash the pose Posh stupid people, don't say anything Spent much money to buy nature Don't be satisfied Crash the pose Whale and human flesh, if I get hungryI eat them, eat them, eat them!
Cool
Nazad na vrh Ići dole
KM

KM


Broj poruka : 59
Reputation : 2
Datum upisa : 17.10.2010

Anarhizam i ine slobodarske teme - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Anarhizam i ine slobodarske teme   Anarhizam i ine slobodarske teme - Page 2 EmptyUto Nov 02, 2010 1:51 pm


Koliko ljudi - toliko ćudi! Niti je poražen pokret , a niti je dominantan. Bitno je da vatra tinja, a od mnogo stvari zavisi da li će se razbuktati ili će je neko popišati i ugasiti svaku nadu! Anarhija ima dobrih strana, ali i propusta. Zavisi sa koje tačke gledišta gledamo i koliko želimo da budemo objektivni. A šta je to savršeno na ovom svetu, pa da sasvim sigurno možemo reći: ovo valja?! Wink
Nazad na vrh Ići dole
jurko

jurko


Broj poruka : 56
Reputation : 0
Datum upisa : 11.10.2010
Godina : 34
Lokacija : Zagreb

Anarhizam i ine slobodarske teme - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Anarhizam i ine slobodarske teme   Anarhizam i ine slobodarske teme - Page 2 EmptyČet Nov 04, 2010 12:47 pm

Anarhizam nema veze s vegeterijanstvom Very Happy, a još manje sa savršenim društvom. Savršenim društvom ga doživljavaju samo hipici. Anarhističko društvo (tj. ideja jer ga nema) je društvo u kojem su nazovimo to "insitucije" tako uređene da se maksimalizira sloboda. Nema slobodnog tržišta (odnos rad-kapital tj. klasnog društva), nema državne hijerarhije koju zamjenjuje direktna demokracija, te se ukidaju druge društvene podčinjenosti (patrijahat, ksenofobija, homofobija...). Više manje to je to. dalje sve ovisi o zajednici i pojedincima kako će se razvijati prema idealtipu Smile
Nazad na vrh Ići dole
Disperazione neurotica

Disperazione neurotica


Broj poruka : 288
Reputation : 14
Datum upisa : 03.08.2010

Anarhizam i ine slobodarske teme - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Anarhizam i ine slobodarske teme   Anarhizam i ine slobodarske teme - Page 2 EmptyPet Nov 05, 2010 1:26 am

Pa super.
Nazad na vrh Ići dole
Asow

Asow


Broj poruka : 172
Reputation : 0
Datum upisa : 22.08.2010

Anarhizam i ine slobodarske teme - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Anarhizam i ine slobodarske teme   Anarhizam i ine slobodarske teme - Page 2 EmptyPet Nov 05, 2010 4:23 am

Bojkotirajmo McDonalds i ine slobodarske teme.
Nazad na vrh Ići dole
Gutgrinder

Gutgrinder


Broj poruka : 74
Reputation : 0
Datum upisa : 28.04.2011

Anarhizam i ine slobodarske teme - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Anarhizam i ine slobodarske teme   Anarhizam i ine slobodarske teme - Page 2 EmptyPet Apr 29, 2011 10:09 pm

shvaćam da je anarhija jedna utopija ali mi je taj svjetonazor pomješan sa nekim nihilističkim uvjerenjima pomogao da mrvicu drugačije počnem gledati svijet .


uvijek treba poći od sebe i sam sebi stvorit okružje koje želiš , ne se predati i prepustiti kolotečini koju vode neki drugi.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Anarhizam i ine slobodarske teme - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Anarhizam i ine slobodarske teme   Anarhizam i ine slobodarske teme - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Anarhizam i ine slobodarske teme
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BUKA I URLIK :: Generalna Diskusija-
Skoči na: