BUKA I URLIK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Former Yugoslavian Hardcore
 
PrijemGalerijaTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Šta slušate?

Ići dole 
+24
štakor
depresija
collapse
muslim foetus
pacov
TheAbortus
ivan987
amanbre
chomi
untitled
Gutgrinder
Atlija Hun
retard
miller
krk u bulju
KM
harbinger
Axegrinder
admin
cibernaut
kktz
Asow
Disperazione neurotica
DoubleStandards
28 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 37 ... 41  Sledeći
AutorPoruka
Axegrinder

Axegrinder


Broj poruka : 513
Reputation : 13
Datum upisa : 30.07.2010

Šta slušate? - Page 34 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta slušate?   Šta slušate? - Page 34 EmptyNed Apr 28, 2013 1:52 am

BOLT THROWER - 4th Crusade lp.

slušati ovo s ploče na oldskul opremi je blagoslov Wink.
Nazad na vrh Ići dole
punk

punk


Broj poruka : 70
Reputation : 1
Datum upisa : 23.11.2010

Šta slušate? - Page 34 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta slušate?   Šta slušate? - Page 34 EmptyPon Apr 29, 2013 1:02 am

NEPRAVDA - Live in Attack 2003.
Nazad na vrh Ići dole
Axegrinder

Axegrinder


Broj poruka : 513
Reputation : 13
Datum upisa : 30.07.2010

Šta slušate? - Page 34 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta slušate?   Šta slušate? - Page 34 EmptyPon Apr 29, 2013 2:22 am

punk ::
NEPRAVDA - Live in Attack 2003.

u jbte, respekt i hvala Smile
Nazad na vrh Ići dole
kktz
Moderator
Moderator
kktz


Broj poruka : 1551
Reputation : 10
Datum upisa : 22.07.2010

Šta slušate? - Page 34 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta slušate?   Šta slušate? - Page 34 EmptyPon Apr 29, 2013 3:17 am

THE CLASH s/t

oduvijek volim ovaj album, posljes mi hit & miss.
Nazad na vrh Ići dole
punk

punk


Broj poruka : 70
Reputation : 1
Datum upisa : 23.11.2010

Šta slušate? - Page 34 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta slušate?   Šta slušate? - Page 34 EmptyPon Apr 29, 2013 4:27 am

Axegrinder ::
punk ::
NEPRAVDA - Live in Attack 2003.

u jbte, respekt i hvala Smile

Poprilično dobra muzika.
Emokrast.
Viša razina muziciranja od onoga u Bad Justice.
Svakako valja naglasiti da je BJ za svoje vrijeme bio uber alles za većinu bendova ovih prostora (rame uz rame Radikalnoj Promjeni i Verbalnom Deliktu i pulskoj žgadiji ala SMC i DM).
BJ = vrlo vjerojatno pod jakim utjecajom UK @HCpunka '80ih i početka '90ih. Spoj Disaffecta, Ebole (LP-ja) i još ponečega tipa thrash metala.
Crust violence s balkanskim štihom.
Nazad na vrh Ići dole
DoubleStandards

DoubleStandards


Broj poruka : 569
Reputation : 6
Datum upisa : 01.08.2010

Šta slušate? - Page 34 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta slušate?   Šta slušate? - Page 34 EmptyPon Apr 29, 2013 5:31 am

kktz ::
THE CLASH s/t

oduvijek volim ovaj album, posljes mi hit & miss.

meni stari ima tu ploču pa mi pušto,a ja brijo na skandi hc pa mislio kakva je sad to pizdarija,kasnije skuzio kolko je dobar lp Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Axegrinder

Axegrinder


Broj poruka : 513
Reputation : 13
Datum upisa : 30.07.2010

Šta slušate? - Page 34 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta slušate?   Šta slušate? - Page 34 EmptyPon Apr 29, 2013 5:44 am

punk ::
Axegrinder ::
punk ::
NEPRAVDA - Live in Attack 2003.

u jbte, respekt i hvala Smile

Poprilično dobra muzika.
Emokrast.
Viša razina muziciranja od onoga u Bad Justice.
Svakako valja naglasiti da je BJ za svoje vrijeme bio uber alles za većinu bendova ovih prostora (rame uz rame Radikalnoj Promjeni i Verbalnom Deliktu i pulskoj žgadiji ala SMC i DM).
BJ = vrlo vjerojatno pod jakim utjecajom UK @HCpunka '80ih i početka '90ih. Spoj Disaffecta, Ebole (LP-ja) i još ponečega tipa thrash metala.
Crust violence s balkanskim štihom.

ja sad nekad đemam neke BJ stvari i čudom se čudim. ideje su ono vrlo visok nivo, kao i razina slobode u svemu tome. nepravda već druga priča, šteta što nismo to snimili bar na par mikrofona ono garažno. a možd i bolje ovak Wink.
Nazad na vrh Ići dole
kktz
Moderator
Moderator
kktz


Broj poruka : 1551
Reputation : 10
Datum upisa : 22.07.2010

Šta slušate? - Page 34 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta slušate?   Šta slušate? - Page 34 EmptyPon Apr 29, 2013 6:50 am

DoubleStandards ::
kktz ::
THE CLASH s/t

oduvijek volim ovaj album, posljes mi hit & miss.

meni stari ima tu ploču pa mi pušto,a ja brijo na skandi hc pa mislio kakva je sad to pizdarija,kasnije skuzio kolko je dobar lp Very Happy

hehe, ovosam ko balo imo na kazeti, ipak je u pozegu pank doso krajem sedamdesetih, obavezna lektira, pa dost dugo nisam pravo sluso, crust/grind i to, al kad mu se opet vratio ista kemija, jedan od onih albuma koji mi ostanu ko savrseni, a nisam bas neki velik fan benda, slicno ko i sa prvim od pankrta, toj buraz imo plocu. ja se zapravo naso u LJU HC ploci, kako zbog zvuka, tako zbog diy-a, a i generacijski sam se mogo u tom vise naci, mada eto jos volim i dost tog prije. prvi najbolji bendovi su mi bili doors i azra, njih bas vise i ne mog tolko, uzmi u obzir da sam bio jaaaaako mlad, pred pubertet, buraz bio stariji rocker i imo sve. ah da, u osnovnoj me jedan zvao jimmy po jimmy page-u Smile
Nazad na vrh Ići dole
punk

punk


Broj poruka : 70
Reputation : 1
Datum upisa : 23.11.2010

Šta slušate? - Page 34 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta slušate?   Šta slušate? - Page 34 EmptyPon Apr 29, 2013 7:13 am

Axegrinder ::
punk ::
Axegrinder ::
punk ::
NEPRAVDA - Live in Attack 2003.

u jbte, respekt i hvala Smile

Poprilično dobra muzika.
Emokrast.
Viša razina muziciranja od onoga u Bad Justice.
Svakako valja naglasiti da je BJ za svoje vrijeme bio uber alles za većinu bendova ovih prostora (rame uz rame Radikalnoj Promjeni i Verbalnom Deliktu i pulskoj žgadiji ala SMC i DM).
BJ = vrlo vjerojatno pod jakim utjecajom UK @HCpunka '80ih i početka '90ih. Spoj Disaffecta, Ebole (LP-ja) i još ponečega tipa thrash metala.
Crust violence s balkanskim štihom.

ja sad nekad đemam neke BJ stvari i čudom se čudim. ideje su ono vrlo visok nivo, kao i razina slobode u svemu tome. nepravda već druga priča, šteta što nismo to snimili bar na par mikrofona ono garažno. a možd i bolje ovak Wink.

Kao što neki navode da se svira muzika, a ne žanr.
Tome u prilog ide što se danas često navodi da većina današnjih bendova zvuči dosta isprazno. Čemu može biti razlog to što uzimaju muziku (sviranje, ideje, briju i dr.) od prije 20-30 godina i stavljaju je u današnji društveni kontekst. Veoma teško da je to produktivno, jer je prikladnije, i ovakvu muziku, promatrati kao vremensku epohu s varijacijama (primjera rad: renesansa koja se pojavila iz određenih drušvenih, znanstvenih, političkih, religijskih razloga) i egzistirala određeno vrijeme, ali se razlikuje sjevernoeuropska i južnoeuropska. Drugim riječima došla i otišla - došlo nešto drugo. Deathmetal se pojavio u drugoj polovici '80ih i prvoj polovici '90ih i to je to, a opet se razlikuje UK, USA i skandinavski, primjera radi. Ovo ne isključje da danas nema kvalitetne muzike, već više može poslužiti kao konceptualni referentni okvir za pokušaj tumačenja fenomena ovakve muzike i (sub)kulture.
:-)
Nazad na vrh Ići dole
kktz
Moderator
Moderator
kktz


Broj poruka : 1551
Reputation : 10
Datum upisa : 22.07.2010

Šta slušate? - Page 34 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta slušate?   Šta slušate? - Page 34 EmptyPon Apr 29, 2013 7:34 am

blah, sve sto se u muzici desavalo novog poslje sredine devesetih je men neslusljivo, a bilo je tog i prije, naravno. tos i mnogi danasnji retroi, istina.

MOONBLOOD blut & krieg

janez, promakli mi ovi dosad, je muzicki dost blisko, ma Tenebrositas i ne zeli bit nist neg generic black metal jer mi takav i najbolji.
Nazad na vrh Ići dole
punk

punk


Broj poruka : 70
Reputation : 1
Datum upisa : 23.11.2010

Šta slušate? - Page 34 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta slušate?   Šta slušate? - Page 34 EmptyPon Apr 29, 2013 7:52 am

kktz ::
blah, sve sto se u muzici desavalo novog poslje sredine devesetih je men neslusljivo, a bilo je tog i prije, naravno. tos i mnogi danasnji retroi, istina.

MOONBLOOD blut & krieg

janez, promakli mi ovi dosad, je muzicki dost blisko, ma Tenebrositas i ne zeli bit nist neg generic black metal jer mi takav i najbolji.

Da, može se i tako reći.
Iako, ne smije se zaboraviti niti na osobne preferencije, ukuse i aspiracije, koje su najčešće plod osobnih iskustava :-)
Nazad na vrh Ići dole
kktz
Moderator
Moderator
kktz


Broj poruka : 1551
Reputation : 10
Datum upisa : 22.07.2010

Šta slušate? - Page 34 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta slušate?   Šta slušate? - Page 34 EmptyPon Apr 29, 2013 7:58 am

slazem se ja stobom da je neka glazba naj jaca kad je cutting edge, ide napred, ali u jednom momentu se je desilo da je pocelo prevladavat ono sto mi se i prije nije svidjalo pa mi je i moderna glazba postala isprazna. znaci, pobjedilo ono protiv ceg sam se u glazbi bunio, heh, ili jednostavno imam drugaciji ukus, ili sam prestar. who cares. sustinski, mislim da je najbitnije biti iskren prema sebi i glazbi, onda mi se cak i moze svidjet nest sto nije moj fah a bend koji svira nest starinskog zvucat zajebanije neg nest kvazinapredno. mislim da danas vise nema pravila. i to je ustvari dobro, ko se zna stim nositi Wink
Nazad na vrh Ići dole
punk

punk


Broj poruka : 70
Reputation : 1
Datum upisa : 23.11.2010

Šta slušate? - Page 34 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta slušate?   Šta slušate? - Page 34 EmptyPon Apr 29, 2013 8:10 am

Da, da!
Mislim da je to pitanje osobnog razvoja, promjena i otkrivanja.
Također, tu i ne mora biti da novo ne valja i otkrivanju nekih starijih stvari.
Možda je to više u spoznaji "ludila" u nekim naoko, možda, i prosječnim stvarima i davanja šanse nečemu što nije sjelo na prvu. To su osobni konstrukti :-)

Sada piči:
SHOTGUN SOLUTION - Shotgun EP
Nazad na vrh Ići dole
kktz
Moderator
Moderator
kktz


Broj poruka : 1551
Reputation : 10
Datum upisa : 22.07.2010

Šta slušate? - Page 34 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta slušate?   Šta slušate? - Page 34 EmptyPon Apr 29, 2013 8:19 am

ne znam ni ja vise, sam nek se roka, nest ce uvijek bit i za poslusat Very Happy bome otkrih i mnogih starih stvari koje prije neta propustih. inace zanimljivo, kako su i neki od men najnaprednijih bendova inspiraciju ustvari nalazili u necem prije. ima svakakvih varijanti. glazba je magija, il je ima il je nema, a toj opet itekako subjektivno.
Nazad na vrh Ići dole
kktz
Moderator
Moderator
kktz


Broj poruka : 1551
Reputation : 10
Datum upisa : 22.07.2010

Šta slušate? - Page 34 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta slušate?   Šta slušate? - Page 34 EmptyPon Apr 29, 2013 8:31 am

punk ::
SHOTGUN SOLUTION - Shotgun EP

to care, posluhnuh malo na yt, isto mi promaklo a odlicno, idem potrazit Wink

prije tog GUNS 'N ROSES welcome to the jungle

Šta slušate? - Page 34 461265 nemog si pomoc Šta slušate? - Page 34 461265
Nazad na vrh Ići dole
punk

punk


Broj poruka : 70
Reputation : 1
Datum upisa : 23.11.2010

Šta slušate? - Page 34 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta slušate?   Šta slušate? - Page 34 EmptyPon Apr 29, 2013 8:41 am

Definitivno.
Iako valja diferencirati, s jedne strane osobne ukuse i s druge strane pokušaj definiranja zašto trenutno danas ima popriličan broj bendova koji imaju potrebu svirati retro muziku, što ne mora biti isprazno samo po sebi, ali često jeste tako.
Hoću reći da se pojavljuju trendovi i u underground muzici, što je vjerujem, neizbježno.
Tako se i u HR sredinom 90ih i do kraja istih pojavio trend crusta. Sve i svašta je bilo crust, crust ovo, crust ono. U prvoj polovici 2000tih i sredinom istih bila je abnormalna ekspanzija grinda. Mnogo je tu odigrao i internet... i tako to. Nije to ništa loše, nego se mogu uočiti takvi neki "valovi".
Nazad na vrh Ići dole
kktz
Moderator
Moderator
kktz


Broj poruka : 1551
Reputation : 10
Datum upisa : 22.07.2010

Šta slušate? - Page 34 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta slušate?   Šta slušate? - Page 34 EmptyPon Apr 29, 2013 8:54 am

tog je uvijek bilo, ja sam vec osamdesetih bio u kojekakvim obskurnim underground trendovima, pravi hipster Smile mislim da vecina zeli svirat nest starog jer je jednostavno bolja muzika nego nova, sve sami post ovo ono, nema men ni tu bas nekog sadrzaja. ej, ako volis tako malo izazovnije stare talijanske stvari, preporuka na Negazione - Condannati a morte nel vostro quieto vivere 7'', isto zabarski histericno, al tus ubacili ono stoje poslje druge polovice devedesetih prevladalo, tehnicke disharmonije i aritmiju, sam sto ovdje valja Smile i Wretched - La Tua Morte Non Aspetta, njih vecina dozivljava ko primitivu, al ovaj njihov kasni je jedan od najboljih atmosfericnih mracnijih 80's hardcore albuma. zivio.
Nazad na vrh Ići dole
punk

punk


Broj poruka : 70
Reputation : 1
Datum upisa : 23.11.2010

Šta slušate? - Page 34 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta slušate?   Šta slušate? - Page 34 EmptyPon Apr 29, 2013 6:31 pm

Suvišno je uopće spominjati muziku talijanskog HC-a iz 80ih...
...Indigesti, Underage, Wretched, Negazione, Chain Reaction, Shotgun Solution i ostatak ekipe :-)
Nazad na vrh Ići dole
kktz
Moderator
Moderator
kktz


Broj poruka : 1551
Reputation : 10
Datum upisa : 22.07.2010

Šta slušate? - Page 34 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta slušate?   Šta slušate? - Page 34 EmptyPon Apr 29, 2013 11:07 pm

e vis, i hardcore je bio underground trend, sve je bilo trend, i death metal i emo i bilo sta, sam onda jesu bendovi zvucali autenticno, toj ta razlika. Wink

SCRAPING FOETUS OFF THE WHEEL hole
Nazad na vrh Ići dole
punk

punk


Broj poruka : 70
Reputation : 1
Datum upisa : 23.11.2010

Šta slušate? - Page 34 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta slušate?   Šta slušate? - Page 34 EmptyUto Apr 30, 2013 12:55 am

To je bilo sviranje muzike, a ne žanra!
Čim se krene stvarat muzika s predumišljajem žanra, mislim da tu dolazi do krucijalne prekretnice u smjeru ispraznosti zike.
Primjer originalne muzike jeste početak i sredina osamdesetih i sviranje nečga što se kasnije razgranalo u crust/blackmetal/thrash metal. Naročito na tlu UK-a. Amebix, Sacrilege, Deviated Instinct... kasnije pretvoreno u evoluiralo u ND, ENT, itd.
Ista stvar je karakteristična i u južnoameričkoj underground ziki.

Piči:
THE RUMJACKS - Dscography
Nazad na vrh Ići dole
Axegrinder

Axegrinder


Broj poruka : 513
Reputation : 13
Datum upisa : 30.07.2010

Šta slušate? - Page 34 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta slušate?   Šta slušate? - Page 34 EmptyUto Apr 30, 2013 2:32 am

pa to i ja kažem, svaki žanr u ranoj fazi je uzbudljiv, npr. thrash metal - rani slejer, prvi exodus, prvi dark angel, prvi overkill, prvi testament...a uzbudljiv je jer likovi još uvijek nešto grade, tek su na početku puta. a toj men andergraund u jednu ruku - veselje, avantura, uzbuđenje. točno kao što si ti naveo uk crust rani, ja stvarno ne vidim zašto bi danas slušao ikoji novi crust band kad imam rise of the serpent man ili heading for...lpje.
pank, u BJ analizi preludo mi je što si spomenuo ebola lp, to mi je jedan od najjačih hc albuma devedesetih, dost bolje od razvikanijeg im imprecation epja. a ne znam al baš nikoga da ga cjeni (lp).
da se ne lažemo volim ja zavrtt schifosi, wolfbrigade, kylesu, unkind...ali to je stvarno nešto potpuno drugo, i ne baš moje u usporedbi s zlatnim godinama deatha/crusta/thrasha koji su ono, integralni dio mene.
uh. Namunjeni Bes
imaš kakvu vinilnu kolekciju možd?? Smile
Nazad na vrh Ići dole
Axegrinder

Axegrinder


Broj poruka : 513
Reputation : 13
Datum upisa : 30.07.2010

Šta slušate? - Page 34 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta slušate?   Šta slušate? - Page 34 EmptyUto Apr 30, 2013 2:36 am

ATROCITY - Hallucinations lp.
Nazad na vrh Ići dole
punk

punk


Broj poruka : 70
Reputation : 1
Datum upisa : 23.11.2010

Šta slušate? - Page 34 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta slušate?   Šta slušate? - Page 34 EmptyUto Apr 30, 2013 2:48 am

Axegrinder ::
pa to i ja kažem, svaki žanr u ranoj fazi je uzbudljiv, npr. thrash metal - rani slejer, prvi exodus, prvi dark angel, prvi overkill, prvi testament...a uzbudljiv je jer likovi još uvijek nešto grade, tek su na početku puta. a toj men andergraund u jednu ruku - veselje, avantura, uzbuđenje. točno kao što si ti naveo uk crust rani, ja stvarno ne vidim zašto bi danas slušao ikoji novi crust band kad imam rise of the serpent man ili heading for...lpje.
pank, u BJ analizi preludo mi je što si spomenuo ebola lp, to mi je jedan od najjačih hc albuma devedesetih, dost bolje od razvikanijeg im imprecation epja. a ne znam al baš nikoga da ga cjeni (lp).
da se ne lažemo volim ja zavrtt schifosi, wolfbrigade, kylesu, unkind...ali to je stvarno nešto potpuno drugo, i ne baš moje u usporedbi s zlatnim godinama deatha/crusta/thrasha koji su ono, integralni dio mene.
uh. Namunjeni Bes
imaš kakvu vinilnu kolekciju možd?? Smile

Ima na YT zanimljiv intervju s Karlom iz Bolt Throwera i Frankom iz Benedictiona gdje oni seciraju underground epohu kada su im bendovi nastajali, te prperičavaju okolnosti u kojima je nastalo to što je nastalo u UK.
Heh, Ebola Lp? Izrazito pod utjecajem Lärm-a. Imprecation EP, osobno, puno puno jače. Europski mračni powerviolence, za razliku od onoga u USA i Cap.Casualties i sl. nastalog na nasljeđu Infesta.
Kylesa i sličnu su sasvim nešto drugo. Uz npr. Ludicra, Morne i još poneke veoma originalni trenutno.
Teško je uopće pričati više o undergroundu jer ga ima veoma mnogo, i teško pohvatat sve konce i vjerojatno ima jako dobrih bendova, ali od šume ne vidiš viđe drveće ;-)
Imam pokoji vinil :-)
Nazad na vrh Ići dole
Axegrinder

Axegrinder


Broj poruka : 513
Reputation : 13
Datum upisa : 30.07.2010

Šta slušate? - Page 34 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta slušate?   Šta slušate? - Page 34 EmptyUto Apr 30, 2013 2:51 am

đe larm, incubation je poezija za larm koiko ga poznam Smile
šta znači "nekoliko" vinila hi hi??
Nazad na vrh Ići dole
punk

punk


Broj poruka : 70
Reputation : 1
Datum upisa : 23.11.2010

Šta slušate? - Page 34 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta slušate?   Šta slušate? - Page 34 EmptyUto Apr 30, 2013 3:00 am

Da, Larm. Osjeti se dosta. Što i oni sami priznaju (u vjuovima) da su za vrijeme Lp-ija bili pod utjecajem Larma. Iako valja reći da Incubation nije Larm, ali to je taj fah.
Ma par vinila za osobnu satisfakciju.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Šta slušate? - Page 34 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta slušate?   Šta slušate? - Page 34 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Šta slušate?
Nazad na vrh 
Strana 34 od 41Idi na stranu : Prethodni  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 37 ... 41  Sledeći
 Similar topics
-
» Šta slušate?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BUKA I URLIK :: Generalna Diskusija-
Skoči na: